NOSE WORK 

Pies nie rozumie tego, co mówisz - to co dla Ciebie jest językiem, dla Psa jest sygnałem.

Kurt Mohlin

CZYM JEST NOSE WORK

Idea Nose Work powstała na bazie użytkowego wykrywania substancji (np. materiałów wybuchowych czy narkotyków) przez psy służbowe. Amerykańscy trenerzy psów policyjnych Ron Gaunt, Amy Herot i Jill Marie O’Brien przenieśli ją na grunt codzienny, chcąc zapewnić stymulację umysłową wszystkich psów, nie tylko tych specjalistycznych. Nose Work polega na wykrywaniu przez psy ukrytych próbek zapachowych w pomieszczeniach, na zewnątrz, w pojemnikach oraz na pojazdach. Dyscyplina ta pozwala wykorzystać psom naturalne instynkty, zapewniając przy tym doskonałą zabawę zgodnie z zasadą „zmęczony pies to szczęśliwy pies”.

Paweł Zieliński i Ron Gaunt Twórca Nose Work

Paweł Zieliński / Ron Gaunt

DLA KOGO?

Dla każdego! Kynologiczna dyscyplina sportowa Nose Work przewidziana jest dla wszystkich psów, niezależnie od rasy, wielkości czy charakteru. Nose Work mogą trenować psy agresywne, lękliwe czy też psy w schroniskach. Nie ma wymogów, by ćwiczące psy miały ukończony kurs posłuszeństwa czy inne szkolenia. Nose Work jest dyscypliną absolutnie dla każdego. Nie ma tutaj także ograniczeń dla przewodników. Trenować mogą również osoby na wózkach inwalidzkich.

DLACZEGO NIE?

Zalet Nose Work jest wiele, ale kluczową z nich jest elastyczność. Możesz ćwiczyć w domu, a treningi nie wymagają kłopotliwych przygotowań czy nakładów finansowych. Bez inwestycji w sprzęt i bez pomocy osób trzecich zapewniasz wspaniałą zabawę swojemu psu.

sport dla każdego psa i właściciela bez względu na wiek

wspaniała zabawa dla psa rozwijająca jego zmysł węchu

możliwość zabawy w domu czy na otwartej przestrzeni

ZALETY NOSE WORK

nie potrzeba specjalistycznego sprzętu i pomocników

działanie terapeutyczne w przypadku psów problematycznych

KURSY NOSE WORK

zapisy


Cykl spotkań trwających łącznie 6 tygodni (1 zajęcia na tydzień), w czasie których przyswoisz wiedzę w zakresie Nose Work, a ćwiczenia dostosowane są do konkretnego zespołu będącego pod stałą opieką merytoryczną instruktora.

Koszt: 700 ZŁ

WARSZTATY NOSE WORK

 


Wkrótce więcej informacji.

 

 

Pierwsze seminarium w Polsce poświęcone Nose Work prowadzone przez instruktorów Svenska Nose Work Klubben.

Pierwsze seminarium w Polsce poświęcone Nose Work prowadzone przez instruktorów Svenska Nose Work Klubben.

NOSE WORK W POLSCE