OSWOIĆ PRZYJAŹŃ

Pies nie rozumie skutków swojego działania, dlatego ty sam musisz być tym, który podejmuje decyzję i tym, który weźmie odpowiedzialność.

- Kurt Mohlin

PAWEŁ ZIELIŃSKI

Jestem instruktorem, trenerem psów ratowniczych oraz psów przewodników osób niewidomych. Do swojej pracy podchodzę z dużym zaangażowaniem i pasją. Mimo iż mam wieloletnie doświadczenie w szkoleniu psów obronnych, prowadzeniu treningów sportowych obejmujących posłuszeństwo sportowe, IPO czy Mondioring, to jednym z głównych obszarów moich działań zawodowych niezmiennie pozostają szkolenia psów użytkowych.

 

Uczestniczę w licznych wyjazdach zagranicznych, pozwalających mi na kształtowanie swoich umiejętności, w gronie jednych z najlepszych specjalistów danej dziedziny - o czym na bieżąco można przeczytać na stronie w wydarzeniach.

 

Moim mentorem oraz człowiekiem, który nauczył mnie na czym polega prawdziwa komunikacja i poprawna relacja z psem jest Birger Larsson - znakomity sędzia prób mentalnych SBK Szwecji.

  • krajowy specjalista d/s szkolenia psów Państwowej Straży Pożarnej,

  • egzaminator pracy psów ratowniczych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej,

  • instruktor szkolenia psów przewodników

  • instruktor Nose Work (certyfikat NWCP)

Od blisko 20 lat odkrywam tajemnice psiej psychiki, obserwuję
i wciąż na nowo uczę się tego jak doskonały jest pies, a jak niedoskonały bywa człowiek. Dziś wiem, że uczyć się będę do końca życia, a każdy kolejny człowiek wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem to dla mnie nowa lekcja tego, jak rodzi się przyjaźń
i bezwarunkowa miłość.

Pracę z psami opieram na zaufaniu i szacunku do zwierząt.
Nie korzystam z takich narzędzi jak kolczatka czy obroża elektryczna.

Współpracuję z:

MÓWIĄ O MNIE...

OPINIA

Małgosia G & Darcy

 

Paweł jest osobą, która posiada niesamowite umiejętności w kontaktach z psami. Potrafi bez problemu przekazać psie intencje. W Jego szkole nauczyliśmy się (chodziliśmy całą rodziną) jakie motywy powodują psami, jak, czego i kiedy można od naszego czworonoga wymagać. Paweł pomaga zrozumieć psią psychikę, przy nim przewodnik uczy się jak "rozmawiać" z psem. Paweł jest niezwykle charyzmatyczną osobą, uczy tylko przez pozytywną motywacje, a to dla nas przyjaciół psów było priorytetem w wyborze szkoły dla naszej Darcy.

OPINIA

Ania G & Tina

 

Uczestniczyłam w szkoleniu podstawowym razem z moją bokserką Tiną i muszę przyznać, że było to bardziej szkolenie dla mnie niż dla niej. Niesamowite jest to jak bardzo Paweł otworzył mi oczy na rzeczy, które dotąd wydawały się dla mnie oczywiste. To, co ujęło mnie najbardziej to ogromny nacisk na relację z psem, wyrozumiałość i cierpliwość. Dobro psa jest na pierwszym miejscu. Nie sztuką jest nauczyć psa reagowania na komendę “siad” czy “noga”. Sztuką jest zrobić to w oparciu o autentyczną silną więź. Dodatkowym atutem jest kontakt, który Tina miała z innymi młodymi psami. To był dla niej doskonały czas! I tak naprawdę szkolenie to było dopiero początkiem procesu, który będzie trwał zawsze - kurs nauczył mnie tego jak postępować z Tiną i teraz to w moich rękach jest ciąg dalszy.

OPINIA

Jakub S. & Rusty

 

Jestem posiadaczem psa należącego do grupy wyżłów, dlatego bardzo ważne jest dla mnie nawiązanie bardzo silnej więzi. Potrzebowałem instruktora, który nie tylko nauczy mnie kilku podstawowych zasad typu siad, ale przekaże umiejętność pracy z psem. Po pierwszych zajęciach wiedziałem, że trafiłem na profesjonalistę. Paweł uzbraja kursantów w wiedzę teoretyczną bez której ciężko zrozumieć psi świat, a zajęcia praktyczne skutecznie uczą w jaki sposób uzyskać pożądane zachowanie. Dużym atutem są zajęcia prowadzone w grupie innych psów dzięki czemu psy uczą się obcowania ze sobą. Po 26 godzinnym kursie podstaw posłuszeństwa nie obawiam się o ucieczkę swojego psa oraz potrafię wywołać pożądane zachowanie w konkretnej sytuacji. Na pewno będę tu jeszcze wracał. Z czystym sumieniem polecam Pana Pawła Zielińskiego jako trenera, instruktora oraz behawiorystę.

OPINIA

Tymoteusz (niewidomy)

 

Już od 4 lat mam psa przewodnika – Windsora, wyszkolonego przez Pana Pawła Zielińskiego. Pies został wyszkolony rewelacyjnie, dzięki czemu mogę codziennie zawierzać mu swoje życie. Podczas pracy z psem Pan Paweł wykazywał się wyrozumiałością i cierpliwością. Jego metody szkolenia świadczą o ogromnym doświadczeniu w pracy z pieskami oraz o bogatej wiedzy na temat psychiki i zachowań zwierząt.

 

Pan Paweł nie zaprzestał na wyszkoleniu psa, lecz wyszkolił również mnie do współpracy z psem. Szkolenie to poprowadził profesjonalnie, a zarazem w bardzo czytelny i zrozumiały sposób, używając przykładów z życia wziętych. Od samego początku da się zauważyć, że szkolenie psów to nie tylko praca Pana Pawła, lecz przede wszystkim jego życiowa pasja.

 

Z całego serca polecam współpracę z Panem Pawłem Zielińskim.

OPINIA

Aleksandra K. & Tajga

 

Szkolenie u p. Pawła to czysta przyjemność i dobrze zainwestowany czas. Pełen profesjonalizm i kopalnia wiedzy dla posiadacza psiaka. Skończyliśmy kurs bogatsi o umiejętności nie tylko z zakresu podstaw posłuszeństwa ale również z wiedzą jak pracować dalej, by praca nam i zwierzakowi sprawiała radość i dawała efekty.